Fillet Fillet Of Beef Steak Meat

Jaké známe různé způsoby grilování

O grilech a grilování už toho bylo napsáno mnoho. Od výběru vhodného typu grilu po všemožné recepty na gril. Málokdo ale zná grilovací metody, jak jednotlivé pokrmy připravovat. Vše se nemůže dělat na grilu způsobem: hodím to na gril a ono se to nějak udělá.

I na grily můžeme použít různé metody grilování, jako je např. pečení v troubě. Nejvhodnějšími grily na odzkoušení různých metod jsou grily Weber

Přímé a nepřímé grilování

Nejběžnější rozděleni grilovacích metod je na přímé grilování a nepřímé grilování. Dále můžeme využít i kombinaci grilovacích metod 50/50 nebo kruhové metody.

Prawns Barbecue Bbq Grilled
Jaké známe různé způsoby grilování

Nejběžnějším způsobem grilování je grilování přímé. Tímto způsobem se připravují pokrmy jako jsou steaky, zelenina, klobásy, hamburgery. Jedná se o přípravu přímo nad uhlíky nebo nad jinou grilovací plochou. Dochází tak k prudkému opečení pokrmu.

Připravujeme gril na novou sezónu

Pod nepřímým grilováním si můžeme představit pečení v troubě. Krom toho bude mít typické vroubkování a aroma. Pokrm je díky poklopu grilován rovnoměrně. Od poklopu totiž dochází k odrazu žáru, který se vrací na připravovaný pokrm. Nemusíte pak nic otáčet. Nepřímé grilování se hodí pro větší kusy masa, např. kuřata, nebo kachny.

Přečtěte si:  Poradíme vám, jak využít volný pokoj

Existuje i něco mezi

Metoda 50/50 je kombinací přímého a nepřímého grilování. Na jednu polovinu se dají uhlíky, na druhou polovinu miska pro odkapávání omastku. Nejprve se zprudka opeče maso nad uhlíky a pak se přesune nad misku a celý gril se přiklopí.

Kruhová metoda

Kruhová metoda je zase perfektní pro přípravu pizzy nebo pečiva. Z uhlíků se vytvoří kruh a díky tomu žár cirkuluje optimálně kolem. Před použitím této metody, je nutné grily předehřát na požadovanou teplotu.

Vegetables Grill Paprika Colorful
Netzguru / Pixabay

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.