Houbařská sezóna je skoro za rohem. Myslete na kvalitní houbařský nuž

Houbařské nože se od klasického liší svou velikostí, tvarem a vybavením. Na houby totiž nepotřebujete velký nůž, s kterým nebudete umět ani zacházet.

Houbařské nože jsou menších rozměrů a mají zaoblené ostří, pro snadné opracování nalezených hub. Dále obsahují speciální štěteček na očištění hub. Na rukojeti bývá vyznačené malé pravítko, abyste věděli jak velký úlovek máte.

Některé houbařské nože obsahují i další příslušenství, které se Vám může při pobytu v lese a okolí hodit. Je to například vývrtka, kdybyste chtěli své nálezy pořádně oslavit, nebo otvírák na lahve a konzervy. Podle této výbavy je pak odvozena i cena nože.

Většinou se houbařské nože pohybují s cenou okolo 200,- Kč.

Myslete i na další výbavu nezbytnou do lesa

Krom houbařského nože je dobré nepodceňovat i další výbavu, jako je dobré  oblečení, nejlépe nějakého outdoorového, nebo zálesáckého typu, určitě potřebuje nějakou nádobu na houby. Většinou to bývají proutěné košíky. Nepřipravení houbaři zvládnou sbírat houby i do igelitové tašky, ale houby se pak zapaří.

Přečtěte si:  Nejvyhledávanější last minute zájezdy

I když momentální počasí houbařům moc nepřeje, určitě nebude na škodu představit nějaké houbařské vybavení. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným. Pokud potřebujete doplnit svou výbavu, tak nejen houbařské nože si vyberete ve specializovaném internetovém obchodě www.highlife.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.